Real nemoćan protiv Levantea, četvrti poraz Kraljeva u pet mečeva
Aktuelni prvak Evrope poražen je na domaćem terenu od Levantea sa 1:2
20.10.2018. u 14:57

Fudbaleri Real Madrida još jednom su razočarali svoje navijače.

Aktuelni prvak Evrope poražen je na domaćem terenu od Levantea sa 1:2, što im je bila peta utakmica u nizu bez pobjede i četvrti poraz.

Gosti su poveli već u 7. minuti, a strijelac za 0:1 bio je Jose Luis Morales! Golu je kumovala kardinalna greška Varanea, kojem se Morales prikrao s leđa, oduzeo loptu, zaobišao Courtoisa i pogodio na prazan gol.

Šest minuta kasnije novi šok za Real. Za 0:2 pogodio je Roger Marti sa bijele tačke. Sudija Fernandez prvo je dosudio slobodan udarac na samom vrhu kaznenog prostora, gdje je Varane rukom zaustavio Martijevu loptu, a zatim je nakon konsultacija s VAR-om ipak pokazao na bijelu tačku, jer je utvrđeno da je ruka Realovog defanzivca bila unutar kaznenog prostora.

VAR je u 17. minuti poništio gol Realu, jer je strijelac Asensio bio u ofsajdu nakon šuta Ramosa.

Real je u drugom poluvremenu stigao tek do počasnog gola, a strijelac je bio Marcelo u 72. minuti na asistenciju Benzeme.