Radniku bod u gostima kod Zrinjskog, pobjede Sarajeva, Slobode i Krupe
Sarajevo je u prvom susretu današnjeg programa s 1:0 savladalo Tuzla City, Sloboda je protiv Mladosti trijumfovala s uvjerljivih 3:0, dok je Krupa bila bolja od Olimpica s 1:0. Golova u posljenjem meču trećeg kola PLBiH između Zrinjskog i Radnika nije bilo. Tekstualni prijenos ovih susreta mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.
12.08.2020. u 16:04

Meč trećeg kola Premijer lige BiH protiv Tuzla Cityja prvi je ovosezonski koji će aktuelni prvak igrati na domaćem terenu.

VEZANI TEKST - Navijači poslali poruku fudbalerima Sarajeva pred meč protiv Tuzla Cityja

16:01 - Vinko Marinović već je odredio početni sastav za današnji susret, a odlučio se za ovih 11 fudbalera: Kovačević, Pidro, Oremuš, Ahmetović, Rahmanović, Miličević, Jukić, Đokanović, Šerbečić, Dupovac, Tatar.

Dobra vijest za sve navijače bh. prvaka je povratak Mersudina Ahmetovića u početni sastav, zbog čega je na klupu preselio Haris Handžić.

Osim Handžića na klupi Bordo tima danas su: Džafić, Bešić, Hebibović, Mustedanagić, Velkoski, Hodžić, Da Cruz i Fanimo.

Marinovićev kolega na klupi Tuzla Cityja, Zlatan Nalić, odlučio se za ovaj sastav: Fejzić, Barišić, Karjašević, Kojić, Rugašević, Badji, Nukić, Ubiparip, Rustemović, Đerić, Maksimović.

Rezerve Tuzla Cityja na današnjem meču su: Muminović, Crnkić, Duraković, Ramić, Kulović, Džaferović, Hasanbegović, Kobie i Mešinović.

16:13 - U prilogu pogledajte kako izgleda travnjak Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović Hase",

16:22 - Fudbaleri Tuzla Cityja uveliko se zagrijavanju na terenu najvećeg bh. stadiona. U prethodna dva kola Tuzlaci su zabilježi po pobjedu i poraz, a nakon što su poraženi u gostima kod Širokog Brijega s 1:0, identičnim rezultatom su na domaćem terenu savladali Krupu. Pobjedu im je donio pogodak Mirsada Ramića iz 90. minute.

16:29 - Zoran Marić odredio je početni sastav Krupe, starteri za duel sa Olimpikom su: Kolak, Redžić, Makitan, Mihael, Nikolić, Dujaković, Galić, Filipović, Maksimović, Andrejić i Golubović. Na klupi su ostali: Abdulahović, Karišik, Puzigaća, Adonis, Blažević, Vidović, Hadžić, Mandić, Nikolić Lazar.

16:31 - Hadžić, Adžem, Ojdanić, Bajraktarević, Osmanović, Handžić, Milanović, Hadžanović, Imamović, Lekanić i Šišić su igrači koje je u početni sastav Olimpika uvrstio trener Darko Vojvodić. Rezerve Vukova su: Sušac, Milović, Beširević, Muminović, Jusufi, Mahmutović, Tabaković, Čizmić i Mojović.

16:37 - Osim međusobnog susreta novajlija, Krupe i Olimpika, od 17.30 sati igra se i meč Sloboda - Mladost. Treneri oba tima odredili su startere za ovaj duel.

FK Sloboda: Golubović, Jusić, Husejinović, Herić, Tomašević, Husić, Predragović, Osmić, Mujkić, Maksimović, Mujagić.
Rezerve: Mustačević, Hasukić, Devedžić, Salihović, Kurtalić, Kadrić, Ristić, Žerić, Omerović.

FK Mladost:
 Bukvić, Alić, Vazda, Hadžić, Biber, Lalić, Dedić, Marić, Mahmić, Nikolić, Begić.
Rezerve: Pirija, Duraković, Hrustanović, Buhač, Mirkov, Guzijan, Kovač, Mašić, Mujarić.

16:43 - Do prve domaće utakmice Sarajeva u novoj sezoni ostalo je nešto više od 15 minuta.

1. min.: Počeo je susret na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase", prvi s centra krenuli su fudbaleri Sarajeva.

VEZANI TEKST - Fudbalerima Sarajeva uručene medalje i šampionski pehar

3. min.: Opasna situacija pred golom Tuzla Cityja poslije prodora Amara Rahmanovića, ali je odbrana gostiju dobro intervenisala.

6. min.: Hrvoje Miličević je dugom loptom pokušao pronaći Mersudina Ahmetovića.

13. min.: Fejzić boksuje dobar centaršut Rahmanovića, kojim je veznjak Sarajeva traži Ahmetovića.

16. min.: Rugašević blokira šut Tatara, potom je Rahmanović uputio prvi šut ka golu gostiju, ali je lopta otišla pored lijeve stative gola Tuzla Cityja.

19. min.: Korner za Sarajevo poslije intervencije Kojića. Ubiparip je izbacio u novi korner...

20. min.: Đokanović je pokušao iz velike udaljenosti, ali lopta je otišla pored gola.

22. min.: Fauliran je Rahmanović, trenutno mu se ukazuje medicinska pomoć.

26. min.: Fejzić odlično interveniše ispred Ahmetovića, koji danas nosi kapitensku traku Sarajeva. Bila je ovo najbolja prilika u dosadašnjem dijelu utakmice.

30. min.: Atraktivan pokušaj Ubiparipa "makazicama" odlazi pored gola Sarajeva.

1. min.: Počeo je susret u Krupi na Vrbasu između domaće Krupe i Olimpika.

1. min.: Startao je i meč na Tušnju između Slobode i Mladost.

34. min.: GOL GOL GOL! Prvi gol Mersudina Ahmetovića u novoj sezoni.

37. min.: Samo nekoliko trenutaka prije vodstva Sarajeva, Badji je na suprotnoj strani pogodio stativu.

5. min.: Prva prilika na Tušnju, Tomašević je šutirao s dva metra brani, ali pravo u Bukvića.

40. min.: Kovačević brani udarac Ubiparipa, bila je to najbolja prilika za goste iz Tuzle u dosadašnjem dijelu susreta.

43. min.: Velika šansa za Kojića poslije dobrog prodora, ali Kovačević još jednom odlično interveniše.

44. min.: Nejverovaran promašaj Badjija. Neometan sa peterca šutira pored gola!

45. min.: Na Koševu minuta sudijske nadoknade.

Kraj prvog poluvremena u susretu Sarajevo - Tuzla City 1:0 (Ahmetović 34.)

16. min.: Lopta nešto više u posjedu fudbalera Slobode.

21. min.: Lijepo je kombinovala Sloboda. Husejinović je uposlio Maksimovića, a njegov šut sa ruba klaznenog prostora odlazi pored stative. Druga prilika za domaći sastav.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme susreta na Koševu. Umjesto Jukića u igri je Fanimo.

34. min.: Sloboda je bolji tim u susretu protiv Mladosti, no terensku inicijativu ne uspijeva krunisati vodećim pogotkom.

51. min.: Šerbečić izbacuje loptu u koner ispred Ubiparipa.

37. min.: Mladost je ostala s deset igrača na terenu, Alić je zaradio drugi žuti karton.

39. min.: Andrejić šutirao iskosa sa 25 metara, ali neprecizno.

54. min.: Žuti karton za Benjamina Tatara zbog starta nad Rugaševićem.

42. min.: Gosti iz Sarajeva izveli su dva kornera u kratkom periodu, ali bez većih opasnosti po gol Krupe.

56. min.: Ahmetović šutira visoko preko gola sa velike udaljenosti nakon što je Bilbija pustio prednost, a potom je pokazao žuti karton Barišiću zbog starta nad Barišićem.

45. + 4: GOL GOL GOL! Sloboda vodi poslije udarca sa bijele tačke, Husejinović je bio strijelac. Prethodno je Tomašević izborio penal za Tuzlake.

Kraj prvog poluvremena u Krupi na Vrbasu, Krupa - Olimpik 0:0!

66. min.: Žuti karton za Đokanovića... Drugi fudbaler Sarajeva s javnom opomenom.

Kraj prvog poluvremena u Tuzli, Sloboda - Mladost 1:0 (Husejinović 45.+4)!

67.min.: Umjesto Karjaševića, Nalić na teren šalje Ramića.

67. min.: Ramić u prvoj prilici šutira preko gola Sarajeva, bio je to njegov prvi kontakt s loptom.

70. min.: Rahmanović je novi fudbaler u bilježnici glavnog sudije Luke Bilbije.

71. min.: 7:2 u kornerima za Tuzla City.

72. min.: Žuti karton za Rustemovića. Druga izmjena Vinka Marinovića, Haris Handžić mijenjao strijelca jedinog gola do sada Mersudina Ahmetovića.

73. min.: Korner za Sarajevo poslije prodora Fanima, no intervenisao je Nukić.

75. min.: Oremušu žuti karton zbog faula nad Rugaševićem.

18:30 - Sastav Zrinjskog za utakmicu protiv Radnika koja počinje u 19 sati na stadionu Pod Bijelim brijegom.

76. min.: Badjija je zamijenio Nermin Crnkić, bivši fudbaler Sarajeva.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme susreta Krupa - Olimpik.

78. min.: Rahmanović izlazi, umjesto njega u igri je Velskoski, koji je samo nekoliko trenutaka kasnije zakasnio na ubacivanje Tatara.

79. min.: Đokanović s ivice peterca šutira preko gola.

46. min.: Nastavljena je i utakmica Sloboda - Mladost, gosti od 37. minute igraju s igračem manje poslije isključenja Alića.

85. min.: Dobar šut Nukića Dupovac skreće u korner.

86. min.: Promašaj Ramića iz dobre situacije.

87. min.: Tatara mijenja Mustedanagić.

88. min.: Dalekometni udarac Đerića prozujao je pored gola Vladana Kovačevića.

57. min.: GOL GOL GOL! Krupa je povela protiv Olimpika.

90. min.: Tri minuta sudijske nadokande na Koševu.

Kraj utakmice na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase". Strijelac jedinog gola za pobjedu Sarajeva bio je Mersudin Ahmetović.

VEZANI TEKST - Prvjenac Ahmetovića za pobjedu Sarajeva, Tuzla City ima za čim žaliti

62. min.: Sloboda vodi 2:0 protiv Mladosti, Predragović je bio strijelac.

71. min.: Dvije velike prilike imao je Olimpik. Prvo je šut Milanovića odbranip Kolak, a zatim je domaći golman zaustavio i traljav udarac Bajraktarevića sa pet metara.

1. min.: Počeo je susret u Mostaru između Zrinjskog i Radnika, sa centra su prvi krenuli gosti.

3. min.: Dobra prilika za Zrinjski, udarac Kunića glavom Kozić skreće u korner.

7. min.: Velika prilika za Bilbiju, ali Kozić opet dobro interveniše.

8. min.: Mekić šutira preko gola, prvi šut Radnika ka golu Zrinjskog.

14. min.: Četvrti korner za Zrinjski, 4:0 u kornerima...

15. min.: Posjed lopte (prema podacima kanala Arena Sport) u prvih 15 minuta meča u Mostaru 63:37 u korist Plemića.

16. min.: Dobra kombinacija Zrinjskog, ali je Govedarica sa loptom završio u gol-autu

19. min.: Bilbija pogađa stativu, Radnik je imao mnogo sreće.

Kraj susreta u Krupi na Vrbasu, domaćin je u duelu novajlija zabilježio minimalnu pobjedu.

90. +2: GOL GOL GOL! Dušan Ristić ovjerava prvu ovosezonsku pobjedu Slobode golom za 3:0.

Kraj utakmice na Tušnju, Sloboda je stigla do prve pobjede u ovoj sezoni.

30. min.: Zrinjski je dosta bolji tim u duelu s Radnikom.

33. min.: Kunić loše šutira, Kozić nije morao ni intervenisati...

37. min.: Husejnbašić je izborio prvi korner za tim iz Bijeljine nakon što je njegov šut, poslije dobrog proigravanja Mekića, odbranio Horkaš.

42. min.: Prvi igrač koji je "požutio" u susretu Zrinjski - Radnik je Tomislav Barbarić.

44. min.: Preambiciozan udarac Popare iz slobodnjaka s velike udaljenosti, lopta je otišla pored gola.

45. min.: Minuta sudijske nadoknade igrat će se u prvom poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena na stadionu Pod Bijelim brijegom u kojem nije bilo golova.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme susreta Zrinjski - Radnik.

46. min.: Obojica trenera napravila su određene rokade na startu drugog dijela. Mašić i Todorović u sastavu Zrinjskog zamijenili su Kunića i Govedaricu, dok su Motika i Gogić zamijenili Popararu i Husejnbašića u redovima Radnika.

47. min.: Mašić se odmah našao u dobroj prilici, ali Kozić je odbranio, skrenuvši loptu u korner.

56. min.: Radnik se dobro brani u nastavku susreta...

59. min.: Novaković šut Filipovića skreće u korner.

61. min.: Nove izmjene Žižovića, Škrbić i Bekić umjesto Filipovića i Stojkića.

68. min.: Čorluka je zamijenio povrijeđenog Bilbiju.

75. min.: Kozić hvata loptu poslije udarca Todorovića.

75. min.: Šarić umjesto Bradonjića u sastavu Radnika.

81. min.: Još jedna izmjena u sastavu gostiju, Zukić je zamijenio Karića.

87. min.: Motika šutira visoko preko gola.

89. min.: Janjić mijenja Mekića u timu Radnika. Horkaš, uz manje poteškoće, zaustavlja šut Đurića.

90. min.: Četiri minute sudijske nadokande.

Kraj utakmice na stadionu Pod Bijelim brijegom, Zrinjski - Radnik 0:0!