Premiership
Prva pobjeda Artete: Pepe i Sokratis srušili United
Sead Kolašinac igrao je do 69. minute
01.01.2020. u 22:55

Arsenal je imao idealan početak meča. Već u osmoj minuti Topnici su stigli do vodstva. Pierre-Emerick Aubameyang je ima loptu na lijevoj strani, pronašao je Seada Kolašinca koji se prizmenim centaršutom asistirao Nicolasu Pepeu. Napadač Arsenala je bio precizan za 1:0.

Topnici su i nakon vodećeg gola nastavili dominirati i stvarati šanse.

Lacazette je opasno zaprijetio u 32. minuti, ali je pokazao da mu igranje lijevom nogom i nije jača strana. Potom je Torreira šutirao pokraj gola, a Niclas Pepe u 38. minuti pogađa stativu.

Konstantni napadi isplatili su se Arsenalu u 45. minuti kada je nakon prekida pogodio Sokratis.

United je u drugom dijelu pokušao postići pogodak kako bi zakomplikovao meč, ali u tome nije uspjelo.

Ovo je prva pobjeda Mikela Artete na klupi Arsenala. Topnici su prekinuli i seriju od četiri susreta bez pobjede.

Sead Kolašinac igrao je do 69. minute. Imao je zapažen nastup, naročito u prvom poluvremenu. Dobio je i žuti karton već u trećoj minuti.

Arsenal je sada na 10. mjestu, sa četiri boda manje od petoplasiranog Uniteda.