Okončane kvalifikacije
Poraz za kraj: Zmajevi bez plasmana na Mundobasket
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati na Svjetsko prvenstvo koje se ove godine igra u Indoneziji, Japanu i Filipinima.
26.02.2023. u 20:45

BiH je u posljednjem kolu grupe K poražena na gostovanju kod Mađarske rezultatom 87:77.

Zmajevi su bolje otvorili prvu četvrtinu. Ovaj dio igre pripao je bh. selekciji rezultatom 19:23. Mađari su bili superiorniji u drugoj dionici u kojoj su slavili sa 13 poena razlike (27:14), tako da su na odmor domaći košarkaši odnijeli devet poena prednosti (46:37). U prvom poluvremenu Roberson je sa 17 poena bio najviše raspoložen kod Zmajeva.

BiH je u trećoj dionici uspila smanjiti zaostatak na minus tri (63:60), a početkom četvrte četvrtine i izjednačiti (66:66).

U završnici su Mađari lakše dolazili do poena, na kraju otišli do dvocifrene prednosti i zasluženo slavili.

Roberson je postigao 22 poena, od čega pet trica, svih pet u prvom poluvremenu. Halilović je brojao do 15, a Vrabac je meč završio sa 14 poena na kontu.

Izabranici Adisa Bećiragića kvalifikacije su okončali sa šest pobjeda i šest poraza.

Iz grupe K na SP će Litvanija, Francuska, a prvi put u svojoj historiji i selekcija Crne Gore koja je večeras u Podgorici rezultatom 88:70 nadigrala Češku.