NBA
Odlična igra Nurkića, Portland razbio Dončićev Dallas i prekinuo niz od pet poraza
Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić sa 22 poena i 11 skokova značajno je doprinio pobjedi Portland Trail Blazersa protiv Dallas Mavericks Luke Dončića.
15.01.2023. u 07:55

Portland je trijumfovao rezultatom 136:119 i tako prekinuo niz od pet uzastopnih poraza.

Odlični Nurkić na terenu je proveo 22 minute i ostvario je double-double učinak, kojem je dodao i tri asistencije.

Najefikasniji u Portlandu bio je Lillard sa 36 poena, a Nurkić je sa 22 poena bio drugi po efikasnosti u ekipi.

Pobjednika je odlučila odlična igra Portlanda u drugoj četvrtini i poluvrijeme je završeno sa 71:56.

Slovenac Luka Dončić u ekipi Dallasa je pružio dobru partiju s double-double učinkom od 15 poena i 10 asistencija.

Dallas je trenutno petom mjestu Zapadne konferencije NBA lige s 24 pobjede i 20 poraza. Portland je 11. s omjerom 20-22.