Bundesliga, 29. kolo
Novi šok za Bayern, Hertha tone sve dublje
Fudbaleri Bayerna doživjeli su novi šok i još jednom su razočarali svoje navijače!
22.04.2023. u 17:26

Bavarci su danas poraženi na gostovanju kod Mainza koji je nakon preokreta slavio sa 3:1.

Mane je pogodio za vodstvo minhenskog kluba u 29. minuti, a preokret je uslijedio u drugom poluvremenu. Ajorque je izjednačio u 65, a osam minuta kasnije Barreiro pogađa za vodstvo Mainza. Konačnih 3:1 postavio je Martin u 79. minuti.

Uprkos porazu Bayern je postao na liderskoj poziciji sa dva boda prednosti ispred Borussije Dortmund, ali Milioneri večeras igraju svoj meč ovog kola i eventualnom pobjedom zasjest će na tron.

Hertha tone sve dublje, a danas je berlinski klub poražen na domaćem terenu od Werdera (2:4).

Keln je slavio na gostovanju kod Hoffenheima. Potencijalni Zmaj Denis Huseinbašić u igru je ušao u 80. minuti.

Najubjedljiviji trijumf ostvarili su fudbaleri Wolfsburga koji su sa 5:1 slavili gostujuću pobjedu protiv Bochuma.