Engleska
Newcastle prekinuo Sheffieldov niz bez poraza, Bešiću ni minute
05.12.2019. u 22:23

Fudbaleri Newcastlea na gostovanju kod Sheffield Uniteda, u meču 15. kola Premier lige, stigli su do pete ovosezonske pobjde, nakon što su trijumfovali s 2:0.

Allan Saint-Maximin je gostujući tim u vodstvo doveo u 15. minuti susreta, a gol prednosti Svrake su zadržale do kraja prvog poluvremena.

U nastavku susreta rezultat se nije mijenjao sve do 70. minute kada je Jonjo Shelvey udvostručio prednost Newcastle Uniteda. Radost gostiju mogla je početi tek nakon što je Stuart Attwell provjerio da li se radilo o nedozvoljenoj poziciji, no ispostavilo se da je sve bilo regularno.

U samom finišu utakmice lopta je bila uglavnom u posjedu domaćeg tima, u kojem priliku ni večeras nije dobio bh. reprezentativac Muhamed Bešić.

Newcastle je tako petom ovosezonskom pobjedom prekinuo niz Sheffielda od sedam utakmica bez poraza.

Golove s utakmice Sheffield United - Newcastle pogledajte OVDJE.