Serie A
Napoli nemoćan na Olimpicu, gol i asistencija Immobilea
U jednom od najzanimljivijih susreta 13. kola Serie A Lazio je na Olimpicu s 2:0 savladao Napoli.
20.12.2020. u 22:39

Rimski sastav poveo je u devetoj minuti utakmice golom Cire Immobilea, kojem je asistirao Adam Marušić.

Minimalnom prednošću Nebeskoplavih okončano je prvo poluvrijeme, da bi u 56. minuti Luis Alberto pogodio nakon ga je uposlio Immobile.

U preostalom dijelu meča nije bilo ozbiljniji prilika, pa je Lazio sasvim zasluženo stigao do šestog trijumfa u ovoj sezoni. Ovom pobjedom ekipa našeg Senada Lulića, koji se još nije oporavio poslije operacija skočnog zgloba, ostavila je gradskog rivala Romu na četvrtoj poziciji.

Lazio u sljedećem kolu gostuje na San Siru kod Milana, dok će Napoli biti domaćin Torinu.