Superclasico
Milioneri pokorili La Bomboneru
River je stigao do 69. ligaške pobjede nad Bocom i ukupno 29. meč u prvenstvu bez poraza
24.09.2018. u 08:58
Boca Juniors - River Plate

Fudbaleri River Platea u 210. Superclasicu savladali su Boca Juniors na kultnoj La Bomboneri.

Utakmica je odlično počela za popularne Milionere koji su u 15. minuti meča poveli s 1:0 nakon što je Martinez savladao Rossija.

Do kraja prvog poluvremena oba tima su imala svoje prilike, ali se rezultat nije mijenjao.

Nastavka meča obilježile su sporne situacije u šesnaestercu gostiju. Domaći su u dva navrata tražili najstrožiju kaznu, ali se sudija Vigliano nije oglasio.

Pitanje pobjednika na ovom meču riješio je Scocco, kojije u 69. minuti pogodio same rašlje.

River je tako stigao do 69. ligaške pobjede nad Bocom i ukupno 29. meč u prvenstvu bez poraza.