Poraz na Ilidži
Makedonke u dramatičnom finišu nadigrale Zmajice i proslavile prvu pobjedu u kvalifikacijama za EP
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je treći poraz u petoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
09.02.2023. u 22:00

Zmajice su u dvorani Sabit Hadžić poražene od Sjeverne Makedonije rezultatom 66:68. Makedonke su upisale prvi trijumf u ovom kvalifikacionom ciklusu.

Makedonke su kontrolisale prvo poluvrijeme, od starta stekle prednost koja je rasla i do 11 poena, a na kraju su Zmajice na odmor otišle sa četiri poena zaostatka (26:30).

U prvih 20 minuta u timu Gorana Loje istakla se Dragana Zubac sa 11 poena.

Zmajice su trojkom Nikoline Zubac tri minute prije kraja treće dionice prvi put stigle u vodstvo (40:38).

Makedonke su, ipak, dobile treću četvrtinu sa 17:19 i tako sa plus šest ušle u završnih 10 minuta igre (43:49).

Pet minuta prije kraja gošće su imale plus četiri (56:60).

Serijom 5:0 Zmajice su tri i po minute do kraja prešle u vodstvo 61:60.

Sa dva poena Hurt BiH je minutu poslije imala plus tri (63:60).

U odlučujućih 60 sekundi dva tima ušla su poravnata. Semafor u dvorani prikazivao je rezultat 66:66.

Nikolić je sa dva poena 30 sekundi prije kraja dovela Makedonke u vodstvo (66:68). Mitrašinović je 13 sekundi prije kraja promašila dva slobodna bacanja i tako propustila ovjeriti pobjedu, ali su Zmajice to uradile već u narednom napadu, kada su bacile loptu u aut...

Courtney Hurt je u timu BiH postigla 21 poen, Dragana Zubac 16, a Nikolina Zubac 14 poena.

Prije utakmice na Ilidži minutom šutnje odata je počast žrtvama razornog zemljotresa u Turskoj i Siriji.

Zmajice u nedjelju na Ilidži igraju s Njemačkom.