Legenda NBA lige
Magic u čudu nakon što je Dallas razbio Clipperse: Nikad nisam vidio ništa slično
Košarkaši Dallasa porazili su Los Angeles Clipperse, ne samo da su ih porazili, već su ih deklasirali sa 124:73, a prednost Mavericksa na poluvremenu iznosila je nevjerovatnih 50 poena (77:27).
28.12.2020. u 09:58

Ovo je najveća razlika nakon prvog dijela utakmice otkako je u sezoni 1954/1955 uvedeno ograničenje napada.

Za prvu ovosezonsku pobjedu Dallasa najzaslužniji je bio Slovenac Luka Dončić sa 24 poena, devet skokova i osam asistencija. Josh Richardson je ubacio 21 poen.

Trijumf Dallas, za koji se već znalo nakon prve dvije trećine, izazvao je brojne reakcije, a autor jedne od njih bio je i legendarni Magic Johnson.

- Nikad nisam vidio ništa slično u NBA ligi, a Clippersi još igraju kod kuće - napisao je legendarni Magic na Twitteru nakon prvog poluvremena utakmice.

Clippersima je ovo bio prvi ovosezonski poraz. Paul George je sa 15 koševa bio najbolji strijelac domaće ekipe koja je u ovoj utakmici bila bez Kawhija Leonarda.