Osvojili bod
Lihtenštajn napravio veliko iznenađenje u kvalifikacijama za SP
Lihtenštajn je u prvih pet mečeva kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo upisao isto toliko poraza, primio 14, a postigao samo jedan gol, da bi u šestom kolu grupe J pomrsio račune favoriziranoj Armeniji.
08.09.2021. u 20:36

Henrik Mkhitaryan i društvo igraju odlično u ovim kvalifikacijama, u meč su ušli kao favoriti, ali na kraju je završeno 1:1.

Povela je Armenija golom Mkhitaryana u petoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Rezultat se nije mijenjao do 80. minute, a onda Frick pogađa za konačnih 1:1.

Lider ove grupe je Njemačka s 12 bodova iz pet mečeva, a Armenija je na drugom mjestu s 11 bodova na kontu, ali i utakmicom više. Ruminija je na trećem mjestu sa devet, Sjeverna Makedonija ima osam, a Island četiri boda. Ove tri selekcije, kao i Njemačka imaju po pet odigranih susreta.