Dijamant u formi
Lice s naslovnice: Džeko nastavio pomjerati granice
Kapiten fudbalske reprezentacije BiH drugi prvenstveni pogodak u ovoj sezoni zabio je nakon asistencije El Shaarawyja
07.10.2018. u 12:02
Edin Džeko
Edin Džeko

Fudbaleri Rome sinoć su s 2:0 slavili u gostima kod Empolija. Vučica je tako uvezala četiri pobjede gledajući sva takmičenja, a sinoćnji trijumf golom u 85. minuti uvjerio je Edin Džeko.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine drugi prvenstveni pogodak u ovoj sezoni zabio je nakon asistencije El Shaarawyja.

- Iza nas je težak period, iz kojeg smo izašli s četiri vezan pobjede - kratko je kazao Dijamant nakon utakmice.

Zahvaljujući pogotku koji je postigao pet minuta prije kraja utakmice Džeko je ponovo napredovao na listi najboljih strijelaca Rome. Dijamant je sada, prema podacima Transfermarkta, na osmom mjestu vječite liste najboljih strijelaca Vučice, a sa 87 postignutih golova dijeli ga sa Rodolfom Volko. Na šestom mjestu je Marco Delvecchio sa 83 gola.

Nakon četvrte vezane pobjede Rome i četiri gola u posljednje dvije utakmice svog tima, Džeko se danas našao na naslovnoj strani zajedno sa Stevenom Nzonzijem, ali i fudbalerima Juventusa.