Četvrta medalja za BiH
Lekić osvojio bronzu, Pudar izborila plasman u treće finale na EP
Mladi bh. plivač Jovan Lekić okitio se još jednom medalju na Evropskom prvenstvu za juniore.
10.07.2021. u 19:39

VEZANI TEKST - Lana Pudar juniorska viceprvakinja Evrope u disciplini 50 metara leptir

Nakon što je osvojio srebro na 400 metara slobodno, Lekić je danas završio na trećem mjestu trke na 200 metara slobobnim stilom.

Četvrtu medalju Bosni i Hercegovini na ovom kontinentalnom šampionatu donijelo je vrijeme 1:48.46.

Brži od Lekića su bili Poljak Mateusz Chowaniec (1:47.78) i Rumun David Popovici, koji je bio bez konkurencije s vremenom 1:45.95.

Jovan Lekić će sutra imati priliku da osvoji jednu medalju. Naime, mladi plivač će nastupiti u finalimu na 800 metara slobodnim stilom, a trka počinje u 20.03 sati.

Tek nešto više od sat vremena nakon što je osvojila srebrenu medalju u disciplini 50 metara delfin, fantastična bh. plivačica Lana Pudar plasirala se u svoje treće finale na Evrpskom prvenstvu za juniore.

Lani će ovo biti treće finale na EP-u koje se održava u Rimu, u prethodna dva osvojila je dvije srebrene medalje. Finale discipline 100 metara leptir na programu je od 18 sati.