Najbolja bh. plivačica
Lana Pudar osvojila zlato na 50 metara delfin
Najbolja bosanskohercegovačka plivačica, Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu u Bukureštu.
10.07.2022. u 17:09

Mlada Mostarka je ovu dionicu isplivala u vremenu 26.49. Iza sebe je ostavila Belgijanku Roos Vanotterdijk sa 14 stotinki zaostatka, dok je srebro pripalo Jani Pavičić iz Hrvatske (26.76).

Ovo je za Lanu druga zlatna, a ukupno treća medalja na Evropskom juniorskom prvenstvu.

Najbolja bh. plivačica u četvrtak je osvojila srebrenu medalju u disciplini 100 metara delfin, a jučer je osvojila i zlato na 200 metara delfin.

Prije toga je na Mediteranskim igrama osvojila zlatne medalje u utrkama na 100 i 200 metara.

Fascinantan je podatak da je ova djevojčica u 23 dana plivala čak 22 trke, a od toga osam finala, što je uistinu nevjerovatno brutalan ritam za jednu 16-godišnjakinju.