Kvalifikacije za EP
Kadetska reprezentacija BiH poražena od Španije
Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Španije u prvom susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
23.03.2022. u 16:49

Španija je upisala uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:1.

Carvalho je u 28. minuti pogodio za vodstvo Furije. Casals u 50. minuti udvostručava vodstvo. Samo dvije minute kasnije Brkić smanjuje na 2:1.

Svojim drugim pogotkom na današnjem susretu u 69. minuti Carvalho povećava na 3:1. Konačan rezultat susreta postavlja Alcal u 78. minuti.

U grupi sa reprezentacijom BiH pored Španije nalaze se još Belgija i Estonija. U drugoj utakmici naše grupe Belgija je razbila Estoniju sa 8:1.

BiH je domaćin četvrte kvalifikacione grupe, a mečevi se igraju u Etnoselu Stanišić.

Plasman na Evropsko prvenstvo osigurat će osam pobjednika kvalifikacionih grupa i sedam najboljih drugoplasiranih timova.