Serie A
Juve na krilima Mandžukića porazio Parmu, Pjanić igrao do 73. minute
Juventus je u 3. kolu Serie A slavio na gostovanju kod Parme s 2:1, a do pobjede prvak Italije stigao je ponajviše zahvaljujući Mariju Mandžukiću
01.09.2018. u 22:36
Mario Mandžukić

Mnogi su smatrali da će dolaskom Cristiana Ronalda u Juventus hrvatski napadač preseliti na klupu, no Mandžo je očito stvari vidio drugačije. Večeras je  zabio prvi i sjajno asistirao za drugi gol Stare dame.

U drugoj minuti Cuadrado je ubacio s desne strane, u sredini je bio Mario Mandžukić koji se sjajno snašao i utišao stadion Ennio Tardini golom za vodstvo Juventusa.

Prvi je to put da je neki Juventusov igrač u Serie A zabio gol u prve dvije minute utakmice u posljednjih pet godina.

Poslije pola sara Gervinho je sve na početak i rezultat je bio 1:1.

Mandžukića je u 58. minuti pokazao da nije samo klasični golgeter već da zna i sjajno asistirati. Odlično je loptu petom "podvalio" Matuidiju, koji je zabio za novo vodstvo Juventusa, koje se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić igrao je do 73. minuti kada ga je zamijenio Emre Can.

Ranije danas Inter je s 3:0 slavio u gostima kod Bologne.