Petarda za poluvrijeme
Jelar naljutio Škote: Brutalan odgovor Celtica i jasna poruka Sarajevu
Johnston je bio dvostruki strijelac, a pogađali su i Griffiths, Henderson, Okoflex i Aitchison
26.06.2019. u 21:57

Fudbaleri Celtica, protivnika Sarajeva u prvom kolu kvalifikacija za Ligu evropskih prvaka, deklasirali su Pinkafeld sa 6:1 u prijateljskom meču odigranom danas u Austriji.

Škotski prvak je deklasirao austrijskog četvrtoligaša i to nakon što je imao rezultatski zaostatak.

Pinkafeld je u 29. minuti golom Anže Jelara poveo sa 1:0, što je očito naljutilo Škote, koji su u nastavku meča dodali gasi brutalno odgovorili rivalu.

Griffiths je u 36. minuti izjednačio na 1:1, što je bio rezultat prvvog poluvremena, a u nastavku je na terenu postojao samo jedan tim - Celtic.

Johnston je pogađao u 46. i 60. minuti, a u listu strijelaca upisali su se i Henderson (53), Okoflex (84) i Aitchison (88).

Celtic će u prvom meču prvog pretkola gostovati na Koševu 9. jula, a revanš je sedam dana kasnije u Glasgowu.