Pao Maccabi
Jahović pogodio za pirovu pobjedu nad Partizanom, Kerla u doigravanju
Za razliku od Jahovićevog tima, u play-offu će se naći litvanska Suduva koja je i u revanšu bila bolja od Maccabija iz Tel Aviva
15.08.2019. u 21:16

Turski Yeni Malatyaspor u revanšu 3. pretkola Evropske lige savladao je beogradski Partizan sa 1:0, što nije bilo dovoljno za plasman u play-off drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja.

Domaći tim je već u sedmoj minuti stigao do vodstva, a strijelac gola bio je nekadašnji fudbaler Sarajeva Adis Jahović.

Iako je pogodak za Malatyaspor stigao u idealno vrijeme, turski sastav u preostalih 80ak minuta nije uspio još jednom zatresti mrežu gostiju i izboriti rezultat koji bi ih odveo u doigravanje za krupnu fazu.

Za razliku od Jahovićevog tima, u play-offu će se naći litvanska Suduva koja je i u revanšu bila bolja od Maccabija iz Tel Aviva. Ekipa bh. internacionalca i bivšeg fudbalera Željezničara Semira Kerle tako se s ukupnih 4:2 plasirala u sljedeći krug takmičenja.