Od 0:1 do 4:2
Iz "dvojke u keca": Veliki preokret Tuzla Cityja protiv Bačke Topole
Fudbaleri Tuzla Cityja "pretplatili" su se na preokrete. Prije nekoliko dana "bili su žrtva" protiv Domžala (od 2:0, do 2:3), a danas su oni režirali preokret.
04.07.2021. u 19:54

U duelu protiv srbijanskog prvoligaša izabranici Husrefa Musemića slavili su pobjedu sa 4:2 i to nakon preokreta.

Srbijanski tim poveo je golom Stanojlovića u 22. minuti, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča Plavi su proigrali i sa četiri gola u mreži protivnika stigli su do prve pobjede na pripremama u Sloveniji. Izjednačio je Džafić u 64. minuti, a u 71. minuti Krpić pogađa za 2:1 na asistenciju Nukića.

Do kraja meča još dva gola za Plave postigao je Belmin Mešinović (73. i 87. minuta), dok je konačan rezultat postavio Ratkov u 90. minuti.

Narednu provjeru Tuzla City će imati 10. jula protiv Austrije iz Beča.