Serie A
Infarkt završnica: Edin Džeko asistirao, Roma opet šokirala svoje navijače
Dijamant i Ervin Zukanović odigrali su cijeli meč
05.05.2019. u 19:58

Fudbaleri Rome priredili su novi šok svojim navijačima. Na gostovanju kod Genoe u 35. kolu Serie A imali su tri boda u džepu, ali su u sudijskoj nadoknadi primili gol i tako umanjili šanse za plasman u Ligu evropskih prvaka.

Vučica je povela u 82. minuti, a velike zasluge pripadaju i našem reprezentativcu Edinu Džeku.

Nakon ubačaja sa desne strane, Dijamant je glavom loptu prebacio na drugu stativu gdje je bio El Shaarawy i sjajnim udarcem matirao je domaćeg golmana.

No, šok je uslijedio u prvoj minuti sudijske nadoknade. Nakon kornera sa desne strane Romero je bio najviši u skoku i pogodio je za 1:1. Ovaj bod domaćem timu "zlata vrijedi" u borbi za opstanak.

Domaći su u četvrtoj minuti nadoknade imali i penal, ali je Mirante odbranio udarac Sanabrije.

Naši reprezentativci Edin Džeko (Roma) i Ervin Zukanović (Genoa) odigrali su cijeli meč.