Serie A
Ibrahimović promašio penal, pa u sudijskoj nadoknadni Milan spasio od poraza
Ni nakon sedam odigranih kola u Serie A fudbaleri Milana ne znaju za poraz, a večeras su na San Siru odigrali 2:2 sa Veronom.
08.11.2020. u 22:51

Prvi ovosezonski poraz Rossoneri su izbjegli zahvaljujući golu Zlatana Ibrahimovića u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Već u 19. minuti tim našeg Radeta Krunića, koji nije večeras dobio priliku, gubio je 2:0. Prvoj je Antonn Barak u 6. minuti pogodio za prednost Verone, a onda je Davide Calabria autogolom udvostručio vodstvo gostiju.

Giangiacomo Magnani se autogolom na drugoj strani revanširao Calabriji i smanjio na 1:2 u 27. minuti.

Domaći sastav je u 65. minuti imao priliku za izjednačenje, ali je Ibrahimović loptu s bijele tačke poslao visoko preko gola. Bio je to 15. penal koji je Šveđanin bh. korijera promašiou karijeri.

Ipak, iskusni napadač se za promašeni jedanaesterac iskupio u trećoj minuti sudijske nadoknade kada je postavio konačnih 2:2.