Belgija
Hotić hat-trickom srušio Gent
Dino Hotić, fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, briljirao je u gostujućoj pobjedi Cercle Bruggea protiv Genta rezultatom 3:4.
02.10.2022. u 18:33

Zmaj je na Ghelamco Areni u Gentu postigao hat-trick.

Golijadu je najavio Denkey u 24. minuti kada je pogodio za vodstvo Cercle Bruggea, a na 1:1 je poravnao Cuypers u 49. minuti.

Hotić je prvi gol postigao u 52. minuti i tako vratio svojoj ekipi prednost na 1:2. U 68. minuti stvari na početak je vratio Cuypers svojim drugim pogotkom na meču.

Bh. reprezentativac je u 76. minuti pogodio za 2:3, a Depoitre samo minut kasnije izjednačio na 3:3.

Za pobjedu Cercle Bruggea pobrinuo se Hotić golom iz penala u 88. minuti, kompletiravši hat-trick.

Hotić je bio među Zmajevima u završnici Lige nacija protiv Crne Gore i Rumunije, ali nije dobijao priliku za igru.