Zanimljiva reakcija
Golman Valencije s koljena želio braniti penal Messiju, sudija mu nije dozvolio
Barcelona je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena utakmice protiv Valencije uspjela izjednačiti rezultat na 1:1.
19.12.2020. u 17:50

Nakon što su gosti poveli u 29. minuti Mouctara Diakhabyja, izjednačenje Kataloncima u meču 14. kola španske La Lige donio je Lionel Messi.

Kapiten domaćeg sastava prvobitno je promašio penal, odnosno Jaume Domenech mu je odbranio udarac sa bijele tačke, ali je u nastavku akcije Argentinac uspio glavom loptu pospremiti u mrežu gostiju.

Zanimljivo da je prethodno glavni sudija nakon konsultacije VAR-a promijenio odluku o isključenju Josea Gaya, koji je srušio Antoinea Griezmanna, pa je Barca dobila samo penal.

Golman Valencije želio je da na koljenima brani Messijev udarac s bijele tačke, no glavni arbitar mu to nije dozvolio. Domenech je na kraju uspio "skinuo" penal argentinskom napadaču, ali nije imao mnogo razloga za slavlje.

Početkom drugog poluvremena Ronald Araujo je donio totalni preokret Barceloni.

Situaciju iz sudijske nadoknade prvog poluvremena pogledajte OVDJE.