Evropsko prvenstvo

Francuskinje drugi finalista, protiv Rusije za zlato na domaćem terenu

Objavljeno: 14.12.2018. u 22:26

Francuskinje će tako imati priliku da se u duelu sa Ruskinjama, koje su ranije danas porazile Rumuniju u drugom polufinalu

Ženska rukometna reprezentacija Francuske drugi je finalist Evropskog prvenstva nakon što je večeras u polufinalu rezultatom 27:21 savladala Holandije.

Francuskinje će tako imati priliku da se u duelu sa Ruskinjama, koje su ranije danas porazile Rumuniju u drugom polufinalu, bore za zlatnu medalju i titulu prvaka Evrope na domaćem tlu.

Francuskinje su u pojedinim momentima prvog poluvremena imale i po četiri gola prednosti, ali su na pauzu otišle s minimalnim vodstvo (12:11).

Pobjednik je odlučen u nastavku. Nakon uvodnog dijela drugog poluvremena gdje se uglavom igralo gol za gol do rezultata 14:14, nakon čega je uslijedila serija domaćeih rukometašica od 4:0. Novi niz od tri uzastopna gola Francuskinja bio je jesan pokazatelj za domaća selekcija polako korača za finalu.

Francuskinje su na kraju zasluženo slavile sa 27:21.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]