Noć preokreta
Evropska liga: Senzacija u Belfastu, poraz Rijeke u Belgiji
22.08.2019. u 22:39

Linfield FC pobrinuo se za senzaciju dana u play-offu Evropske lige.

Klub iz Sjeverne Irske je pred svojim navijačima slavio protiv favoriziranog Qarabaga rezultatom 3:2.

Gosti iz Azerbejdžana odlično su ušli u meč i preko Rherrasa stigli do prednosti u 15. minuti meča.

Linfield je do izjednačenja došao golom Stafforda u 40. minuti, a pet minuta kasnije domaći stižu do preokreta preko Laveryja.

Isti igrač u 75. minuti pogađa za 3:1, a Qarabag je uspio ublažiti poraz golom Guaeyea iz penala u drugoj minuti nadoknade.

Poraz je uknjižilia i Rijeka na gostovanju kod belgijskog Genta. Hrvatski predstavnik poveo je preko Halilovića u 40. minuti, a za preokret domaćih pobrinuo se Depoitre golovima u 57. i 71. minuti.

Zoran Kvržić je u timu Rijeke igrao do 69. minute, dok je Stjepan Lončar na terenu proveo cijeli meč.