ZOI 2022
Emir Lokmić osvojio 27. mjesto u olimpijskom slalomu
Emir Lokmić, najbolji bh. skijaš, osvojio je 27. mjesto u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.
16.02.2022. u 08:06

Naš skijaš je nakon dvije vožnje ostvario vrijeme od 1:52.80, što je 8.71 sekundu sporije od pobjednika Clement Noela.

Francuz je senzacionalno trijumfovao nakon što je prvi lauf završio na šestoj poziciji. Na kraju je ispred srebrenog Johannesa Strolza ostvario bolje vrijeme od 61 stotinku.

Bronzanu medalju osvojio je Sebastian Foss-Solevaag iz Norveške, koji je za pobjednikom zaostao 70 stotinki, ali je imao bolje vrijeme od Henrika Kristoffersena koji je završio na četvrtoj poziciji.

Za utrku olimpijskog slaloma bilo je prijavljeno 88 skijaša, a skoro polovina, njih 43, nije zvršilo obje utrke.