Premier liga
Desilo se i to čudo: Watford "kriv" za prvi ovosezonski prvenstveni poraz Liverpoola
I to se desilo, Liverpol je u meču 28. kola upisao prvi poraz u ovoj sezoni engleske Premier lige, a ekipa Jurgena Kloppa poražena je s 3:0 u gostima kod Watforda.
29.02.2020. u 20:25

Sve i ne bi bilo neko veliko iznenađenje da Watford do ovoga kola nije zauzimaju pretposljenju poziciju na tabeli Premiershipa.

Šesta ovosezonska pobjeda Watforda je čista kao suza, a Redsi čak nemaju priliku potražiti bilo kakav alibi jer je njemački stručnjak večeras na teren poslao skoro pa svoj ponajbolji tim.

Domaćin je aktuelnog prvaka Evrope "riješio" u drugom poluvremenu, kada je Brazilac Alisson tri puta mora vaditi loptu iz mreže iza njegovih leđa.

Prvi put ga je matirao Senegalac Ismaila Sarr u 54. minut, a isti igrač je povisio za 2:0 šest minuta kasnije.

Fantastičnu partiju Sarr je krunisao asistencijom za Deeneyja koji je u 72. minuti pogodio za konačnih 3:0.

Poslije prvog ovosezonskog porata Redsi su i dalje prvi, s 22 bodva više u odnosu na drugoplasirani Manchester City, dok je Watford ovom pobjedom makar privremeno pobjegao iz opasne zone.

Golove s utakmice Watford - Liverpool pogledajte OVDJE.