Borac u nadoknadi šokirao Bilino polje, velika pobjeda Veleža
Vujaklija je u trećoj minuti nadoknade matirao Pavlovića za veliko slavlje gostiju.
01.12.2019. u 14:56

Okončane su još dvije utakmice 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Borac je šokirao Bilino polje pobjedom nad Čelikom nakon preokreta rezultatom 2:1, a gosti su do trijumfa stigli u sudijskoj nadoknadi.

Vodeći gol za Čelik postigao je Anel Dedić u 44. minuti utakmice, nakon majstorske asistencije Mahmutovića.

Rezultat se nije mijenjao do 84. minute, kada nakon jednog prekida slabu reakciju odbrane Čelika koristi Jakupović i donosi Borcu poravnanje.

Zeničani su tako propustili prekinuti sjajnu seriju Borca. Banjalučki klub je broj utakmica bez poraza povećao na devet.

U drugom duelu Velež je kao gost slavio minimalnu pobjedu kod Radnika rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na meču postigao je Edo Vehabović u finišu prvog poluvremena.

Rođeni su od 82. minute igrali sa igračem manje, nakon isključenja Osmića.

Za Velež je ovo šesti trijumf, a treći gostujući, dok je Radnik upisao sedmi poraz, drugi na domaćem terenu.

Zavjesu na 18. kolo spustit će Široki Brijeg i Zvijezda 09 utakmicom na Pecari.

U subotu je Željezničar u gradskom na Koševu pobijedio Sarajevo rezultatom 3:1, a bodove su podijelili Sloboda i Tuzla City (1:1) i Zrinjski - Mladost (1:1).

Željezničar je prvi sa 35 bodova, koliko ima i drugoplasirano Sarajevo, dok je Borac treći sa 32 boda.

Na začelju su Zvijezda 09 sa sedam i Mladost sa 14 bodova. Čelik ima 16, a Sloboda 17 bodova.