Senzacija u Melbourneu
Sinner pomeo Đokovića i izborio finale Australian Opena
Dvadesetdvogodišnji italijanski teniser Jannik Sinner priredio je senzaciju i preko Novaka Đokovića, svjetskog reketa broj jedan i branioca naslova u Melbourneu, plasirao se u finale Australian Opena.
26.01.2024. u 08:09

Sinner, četvrti nositelj prvog Grand Slama sezone, slavio je protiv Đokovića rezultatom 3:1.

Italijan je prva dva seta prilično lako riješio u svoju korist rezultatom 6:1, 6:2, treći set otišao je u tie-break, Sinner je imao meč loptu, ali je nije iskoristio pa je Đoković slavio 6:7 i vratio se u meč.

Ipak, Italijan je bio superiorniji i u četvrtom setu trijumfovao sa 6:3 za konačnih 3:1 u setovima.

Sinner je besprijekorno servirao, a najboljem teniseru svijeta nije dopustio niti jednu break-šansu.

Meč u Melbourneu trajao je tri sata i 20 minuta.

Đoković je izgubio prvi meč na Australian Openu poslije 2018. godine.

Srbijanski teniser će ostati na deset osvojenih titula Australian Opena, a Sinner ima priliku da osvoji prvi Grand Slam u karijeri. On će u finalu igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog para u kojem se sastaju Daniil Medvedev i Alexander Zverev.