Dominacija u Parizu
Kralj šljake: Rafael Nadal osvojio 12. titulu na Roland Garrosu
Slavio je sa 3:1 u setovima, a borbeni Austrijanac pružio je maksimum, što je bilo dovoljno tek za jedan set
09.06.2019. u 18:12

Rafael Nadal osvojio je 12. titulu na Roland Garrosu. Španski teniser je još jednom dokazao da je "kralj šljake", a u današnjem finalu lako se obračunao sa Dominicom Thiemom.

Slavio je sa 3:1 u setovima (6:3, 5:7, 6:1, 6:1), a borbeni Austrijanac pružio je maksimum, što je bilo dovoljno tek za jedan set...

Inače, ovo je bila repriza prošlogodišnjeg finala, kada je Nadal slavio sa 3:0 u setovima.

Austrijanac je danas dobro startao i napravio break u petom gemu prvog seta za 3:2, ali onda je na scenu stupio španski genije. Dobio je četiri uzastopna gema za 6:3.

Drugi set dobnio je Thiem sa 7:5 i činilo se da ćemo gledati neizvjesno finale. No, ubrzo je spektakl "pokvario" Nadal koji je ubacio u brzinu više i u naredna dva seta protivniku je prepoustio samo po jedan gem.

Nadalu je ovo bilo 12. titula u Parizu, u isto toliko nastupa u finalnim mečevima. Tako je postao rekorder, jer ni jedan teniser niti teniserka ne mogu se pohvaliti ovim uspjehom.

Španac je u karijeri odigrao 95 mečeva u Parizu i doživio je samo dva poraza, uz impresivne 93 pobjede.