Turnir u Njemačkoj
Rukometaši Mađarske osvojili peto mjesto na Evropskom prvenstvu
Rukometaši Mađarske su pobjedom protiv Slovenije rezultatom 23:22 osvojili peto mjesto na Evropskom prvenstvu  u Njemačkoj.
26.01.2024. u 16:48

Slovenci su dobro otvorili meč i poveli sa 5:2. Prednost nije dugo trajala.

Mađari su postigli tri uzastopna gola i prvi put u susretu poveli (8:7) u 14. minuti.

Šest minuta kasnije poveli su sa dva gola razlike - 10:8. Posljednja trećina prvog dijela pripala je Sloveniji.

U posljednjih deset minuta Slovenci su primili tri gola, ali postigli pet i na odmor otišli sa prednošću od 13:12.

Prvih 10 minuta drugog poluvremena Mađari su imali vodstvo, a Slovenija je stizala, pa je onda narednih 10 minuta situacija bila obrnuta, a Slovenci su na osam minuta do kraja imali 22:20.

Do 59. minute sa dva gola Boke i jednim Fazekasa Mađarska dolazi do proekreta i vodstva od 23:22.