EHF EURO
Islandu triler protiv Crne Gore, senzacija Švicaraca
Reprezentacija Islanda pobijedila je Crnu Goru u drugom kolu grupe C Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
14.01.2024. u 19:37

Island je u triler završnici slavio rezultatom 31:30.

Islanđani su poslije prvog dijela imali dva gola prednosti (17:15), a veliki dio drugih 30 minuta imali jedan, dva ili maksimalnih tri pogotka viška.

Tri minute do kraja bilo je 29:29. U 59. minuti kod rezultata 30:30 Island je dobio nevjerovatan poklon i to poslije promašaja. Crnogorcima je zbog nepravilne izmjene oduzet napad, a jedan igrač morao je dvije minute na hlađenje, odnosno do kraja meča.

Island je brzo realizirao napad s igračem više i poveo 31:30.

Imala je Crna Gora napad za poravnanje, ali je vanjski šut zaustavio islandski golman.

Crna Gora poslije dva kola ima dva poraza, a Island je poslije remija sa Srbijom uspio doći do punog plijena.

Kasnije u ovoj grupi igraju Mađarska i Srbija.

Veliko iznenađenje viđeno je u duelu grupe A gdje je Švicarska uspjela otkinuti bod favoriziranoj Francuskoj. Završilo je 26:26.

Drugu utakmicu u grupi igraju Njemačka i Sjeverna Makedonija.

Španija se oporavila od poraza od Hrvatske i očekivano u grupi B rezultatom 36:24 savladala Rumuniju.

Meč Hrvatske i Austrije počinje u 20.30 sati.