Pravila jasna
Glupost godine: Pogledajte zbog čega je u 16. minuti isključen najbolji rukometaš Njemačke
Pravdao se kako nije imao namjeru pogoditi golmana u glavu, ali...
10.01.2020. u 13:34

Rukometna reprezentacija Njemačke pobjedom je otvorila Evropsko prvenstvo koje je jučer počelo u Norveškoj, Švedskoj i Austriji.

Panceri su bez većih problema savladali Holandiju sa 34:23, a veći dio susreta igrali su bez najboljeg igrača Uwe Gensheimera.

Lijevo krilo Rhein-Neckar Löwena na tribine je morao već u 16. minuti i to zbog nevjerovatne gluposti.

Jedan od najboljih rukometaša svijeta izvodio je sedmerac i uputio šut koji je pogodio direktno u glavu holandskog golmana Barta Ravensbergena, koji je pao na parket kao pokošen. Slovenski sudija je Gensheimeru bez razmišljanja pokazao crveni karton.

Nijemac se pravdao kako nije imao namjeru pogoditi golmana u glavu, ali su ovdje pravila jasna - svaki udarac iz sedmerca koji prođe vrlo blizu glave ili pogodi golmana u glavu smatra se opasnom igrom i rezultira isključenjem.

- Žao mi je, izvinio sam mu se, a izvinjavam se i igračima što sam dobio isključenje - rekao je Gensheimer nakon utakmice.