Blitz turnir
Velemajstor Ivanišević slavio na Hvaru, Šišić najbolji bh. predstavnik
Ivan Ivanišević, velemajstor iz Srbije, pobjednik je šahovskog blitz turnira koji je odigran na Hvaru.
20.10.2023. u 12:46

VEZANI TEKST - Sjajni Muhamed Šišić peti u Požegi, u leđa mu gledaju trojica velemajstora

Turnir je završio bez poraza, sa 10 osvojenih poena iz 11 partija (devet pobjeda i dva remija).

Drugo mjesto osvojio je Yixing Wu (Kina), treće Ante Tomaš (Hrvatska), a četvrto Andrej Gal (Hrvatska). Njih trojica skupili su po osam poena. Peti je bio Samuil Deyan Kostov iz Bugarske, šesti Muhamed Šišić (Bosna i Hercegovina), sedmi Internacionalni majstor Zdenko Plenković (Hrvatska), a mjesto među nagrađenim osigurali su još dvojica domaćih šahista - Mateo Petričević i Ratko Novak (svi sa po 7,5 poena).

Najbolje plasirana šahistkinja bila je Patricija Vujanović (Hrvatska) sa 6,5 poena. Osim Šišića, člana ŠK Gračanica i aktuelnog bh. juniorskog prvaka, koji je bio najbolje plasirani šahista iz naše zemlje, pod zastavom BiH nastupili su i velemajstor Emir Dizdarević (14. mjesto sa 6,5 poena), Fisnik Zenelaj (31) i Ahmed Omerkić (32).

Na turniru je nastupili 55 šahistkinja i šahista iz 13 svjetskih nacionalnih asocijacija.