Sjajan rezultat
Reprezentacija BiH u taekwondou odbranila titulu prvaka Balkana
Taekwondo Kolektiv Bosna-Rudar ostvario je sjajan rezultat na Balkanskom prvenstvu koje se održava u Sarajevu, vrativši se kući sa dva prvaka Balkana, dva viceprvaka i jednim trećeplasiranim takmičarom.
26.11.2023. u 10:04

Reprezentacija Bosne i Hercegovine odbranila je titulu prvaka Balkana osvojivši ekipno prvo mjesto. Prvaci Balkana za 2023. godinu su Davud Mušija i Amer Gladović, viceprvaci su Amina Hrvat i Mehmed Čaluk, a trećeplasirani je Azur Agičić.

Na turniru je učestovalo više od 600 takmičara s područja Balkana, a takmičarski tim Bosna-Rudar nastupio je sa 14 takmičara, osvojivši pet medalja.

Već od sutra, ovaj tim ide u pohod na nove medalje i rezultate sa svojih pet takmičara na Balkan Cup G1 turniru. Ekipe predvode treneri: Edin Kajević, Adnan Kozlo i Kerim Ahmedspahić, saopćeno je iz kluba.

Također su na Balkanskom prvenstvu učestvovali i mlađi kadeti i kadetkinje iz Taekwondo kluba Victory iz Vogošće. Ema Mahmutović je postala balkanska prvakinja pobjedivši u tri borbe.

Amna Kobiljak je bila bronzana kao i Emra Durmić i Kerim Aladžuz.

Pored pojedinačnih rezultata, klub se našao na ekipnom 7. mjestu svih timova u kategorijama mlađih kadeta i kadetkinja.