Superveleslalom
Napredovala pet pozicija: Elvedina Muzaferija u rukama ima kartu za finale, sutra konačna odluka
Elvedina Muzaferija osvojila je deveto mjesto u superveleslalomu (Super G) u norveškom Kvitfjellu.
02.03.2024. u 12:28

VEZANI TEKST - Finale sve bliže: Elvedina Muzaferija osvojila nove bodove u Svjetskom kup

Na taj način osvojila je novih 29 bodova u superveleslalomu i sa 62 u ukupnom poretku ove discipline skočila je za pet pozicija i sada zauzima 24. mjesto koje garantuje nastup u finalu sezone koje će se održati od 21. do 23. marta u Saalbachu.

Muzaferija u ovoj disciplini ima sedam bodova više od Jasmine Suter koja drži posljednju poziciju koja garantuje nastup u finalu sezone. Iza njih su Prista Nufer (Švicarska) i Ilka Štuhec (Slovenija) sa 48 bodova, koje su im najveća prijetnja za plasman među 25 najboljih u ovoj disciplini.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Muzaferija zauzima 54. mjesto sa 131 bodom.

Sutra se u Kvitfjellu vozi još jedan superveleslalom i nadamo se da će naša skijašica na njemu samo potvrditi plasman među 25 najboljih u ovoj disciplini.

Podsjetimo, Muzaferija je već osigurala plasman u finale discipline spust.