Nastupilo 128 šahista
Muhamed Šišić osvojio turnir u Kiseljaku
Muhamed Šišić, prvak Bosne i Hercegovine u kategoriji do 18 godina, osvajač je međunarodnog šahovskog turnira koji je danas odigran u Kiseljaku.
16.07.2023. u 19:21

Član ŠK Gračanica turnir je završio bez poraza. Osvojio je osam poena iz devet kola (sedam pobjeda i dva remija), te je drugoplasiranom Nerminu Haznadaru pobjegao pola boda. Šišić (16) je ovim trijumfom zaradio i 97,6 rejting poena.

Na diobi od trećeg do osmog mjesta, sa po sedam poena, završilo je šest šahista. Zbog boljeg dodatnog kriterija treće mjesto pripalo je FIDE majstoru Murisu Konjičaninu, a dalje slijede: 4. FM Samuel Zelenaj, 5. IM Goran Trkulja, 6. Ekrem Koso, 7. FM Andrija Obad, 8. Halid Strinić.

Na turniru je nastupilo 128 šahista iz BiH, Hrvatske, Srbije, Danske i Norveške. Listu nositelja predvodili su Internacionalni majstori Goran Trkulja i Damir Šutković, a nastupilo je i sedam FIDE majstora.

Organizator turnira bio je Šahovski klub Kiseljak, posao glavnog sudije obavio je Mirza Miralem, a direktor turnira bio je Pero Perić.