Superveleslalom u Kvitfjellu
Finale sve bliže: Elvedina Muzaferija osvojila nove bodove u Svjetskom kup
Elvedina Muzaferija, najbolja bosanskohercegovačka skijašica, osvojila je nove bodove u Svjetskom kupu.
02.03.2024. u 11:51

Visočanka je osvojila deveto mjesto u današnjoj utrci superveleslaloma (Super G) koja je vožena u norveškom Kvitfjellu.

Muzaferija je nastupila sa startnim brojem 25 i utrku je završila na osmoj poziciji (1:34.61), a poslije nje su nastupile još 23 skijašice. Samo jedna od njih, Ilka Štuhec, bila je brža od nje i to za samo tri stotinke.

Našoj skijašici prijeko su potrebni bodovi u borbi za plasman među 25 najboljih superveleslalomašica svijeta koji bi joj osigurao nastup u finalu sezone u Saalbachu. Prema trenutnom stanju naša skijašica je među 25 najboljih superveleslalomašica svijeta (24).

Danas je slavila Lara Gut-Behrami (1:33.52), druga je bila Cornelia Huetter (Austrija) sa 12 stotinki zaostatka, a stotinku slabije vrijeme od nje imala je Mirjam Puchner (Austrija).

Nova utrka superveleslaloma bit će vožena sutra na istom mjestu, također od 11 sati uz prijenos na Eurosportu.