Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE/Crna Gora - Bosna i Hercegovina 88:69
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je katastrfalan meč u Podgorici i zasluženo poražena od Crne Gore rezultatom 88:69.
24.08.2022. u 18:39

Radilo se o dvoboju prvog kola druge faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, poslije čega su Zmajevi, iako pojačani Jusufom Nurkićem, značajno umanjili šanse za odlazak na Mundobasket iduće godine.

Tekstualni prijenos dvoboja iz Podgorice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________

4. četvrtina:

Kraj. Pobjeda Crne Gore rezultatom 88:69.

10. minut: Finiš meča, 88:66 za Crnu Goru.

10. minut: Dva poena Nurkića - 86:66.

9. minut: Dalekometni pokušaj Muse bez uspjeha, a raspucani Mihajlović stiže do dva poena.

8. minut: Meč bez odbrana, Dubljević pogađa trojku, Crnogorci opet na plus 20 - 84:64.

6. minut: Musa postiže dva, a Mihajlović tri poena - 77:60.

6. minut: Popović od tablu za tri poena, uzvraća Musa 74:58.

5. minut: Dva poena Nurkića iz slobodnih bacanja - 71:55.

4. minut: Serija Crnogoraca 4:0 i ponovo plus 20 - 71:51.

3. minut: Crna Gora nije pogodila napad, kao ni BiH na drugoj strani.

2. minut: Serija BiH 4:0, poeni Robersona i Muse i brza reakcija selektora Crne Gore koji je zatražio time-out. Rezultat je 67:51.

1. minut: Vrabac je pogodio prvo, a drugo slobodno bacanje promašio. Imat će BiH i napad. Vrabac je ponovo pokušao, ali ovoga puta nije uspio postići poene.

1. minut: Namjerna lična Radončića.

3. četvrtina:

Kraj treće dionice. Crna Gora u posljednjih 10 minuta igre ulazi sa ogromnih 20 poena prednosti.

9. minut: Ponovo loša odbrana BiH, zatim loš napad. Crna Gora pravi seriju 4:0. - 66:46.

Poslije serije 5:0 selektor Crne Gore zatražio je minutu odmora.

8. minut: Dva poena Halilovića - 62:46.

8. minut: Trojka Robersona, on je na 18 postignutih poena - 62:44.

8. minut: Radović lagano poentira - 62:41.

8. minut: Roberson pogađa dva slobodna bacanja.

8. minut: Poeni Atića, a potom i Drbnjaka - 60:39.

7. minut: Crna Gora vodi rezultatom 58:37.

6. minut: Musa sada ne pogađa zicer, Mihajlović na drugoj strani realizira brz napad - 57:35.

5. minut: Trojka Dubljevića i najveća prednost Crne Gore. Plus 20. - 55:35.

5. minut: Popović pogađa trojku, a onda Kamenjaš pravi prekršaj u napadu - 52:35.

4. minut: Izgubio je bh. tim još jednu loptu, Mihajlović je krenuo u kontru, Nurkić pravi namjernu ličnu.

4. minut: Radončić se namještao vječnost za tri poena, nije pogodio. Na drugoj strani ni Lazić nije bio precizan, ali BiH ima novi napad.

3. minut: Trojka i Robersona - 47:35.

2. minut: Uzvraća Lazić - 47:32. Druga trojka za BiH na susretu.

2. minut: Popović precizan za tri poena - 47:29.

2. minut: Roberson je pogodio tri slobodna bacanja za 44:29.

1. minut: Trojka Dubljevića - 44:26.

20:06 sati: BiH ima devet izgubljenih lopti, Crna Gora četiri. Zmajevi imaju užasnih 8.3 posto preciznost šuta za tri poena. Po sedam poena postigli su Roberson, Musa i Nurkić.

19:50 sati: Kraj prvog dijela. Crna Gora vodi rezultatom 41:26. Samo 26 poena u prvih 20 minuta dovoljno govori o igri tima BiH. Nurkić, Musa i društvo ostali su dužni u Podgorici. Za nadati se da će nivo igre u drugom poluvremenu biti na u skladu s reputacijom Zmajeva

2. četvrtina:

10. minut: Halilović je pogodio jedno od dva slobodna bacanja.

Minuta odmora selektora Bećiragića. .

10. minut: Svega deset poena za sada u drugoj dionici igre za bh. tim. Crnogorci su postigli 13 više.

10. minut: Zmajevi ne izgledaju dobro u ovim momentima, kao da ostaju bez daha. Čini se da će odmor dobro doći.

9. minut: BiH gubi loptu, Crnogorci poentiraju iz kontre za 41:25.

8. minut: Lagano poentira Mihajlović. On ima 10 poena na kontu. 39:25.

8. minut: Namjerna lična Sulejmanovića. Dubljević je promašio prvo, a drugo slobodno bacanje pogodio. Crna Gora će imati i napad - 37:25.

8. minut: Polovičan uspjeh Muse sa linije slobodnih bacanja - 36:25.

7. minut: Lagano Radović stiže do dva poena na drugoj strani. "Pukla" je odbrana Zmajeva - 36:24.

7. minut: Prodor i polaganje Muse koji postiže dva poena - 34:24.

6. minut: Dalekometna trojka Mihajlovića za 34:22. Pokušao je Vrabac odmah vratiti, ali nije pogodio, a potom je Musa napravio faul u napadu.

5. minut: Ponovo BiH griješi u napadu, Roberson je izgubio loptu.

5. minut: Simonović precizan za dva poena, Sulejmanović nije uspio pogoditi tricu - 31:22.

4. minut: Crnogorci pogađaju nakon minute odmora, uzvraća Roberson, iako se činilo da će Zmajevi upropastiti napad - 29:22.

Time - out selektora Crne Gore.

4. minut: Peti poen Robersona, prednost Crne Gore smanjena je na sedam poena - 27:20.

3. minut: Nurkić je ponovo imao priliku iz slobodnih bacanja, ali je imao polovičan učinak 27:18.  Bh. centar na kontu ima sedam poena.

3. minut: Mihajlović pogađa trojku i diže publiku na noge. Crna Gora na plus 10 - 27:17.

2. minut: Dva poena Nurkića sa linije slobodnih bacanja. - 24:17.

2. minut: Bh. tim se muči u napadu. Dvije izgubljene lopte. Mihajlović je sada poentirao za seriju Crne Gore 6:0.

1. minut: Počela je druga četvrtina poenima Radončića. Crnogorci na plus pet - 20:15.

1. četvrtina

Nakon prve dionice igre Crna Gora ima prednost rezultatom 18:15. Najbolji pojedinac kod domaćih je Perry sa sedam poena, a kod Zmajeva po četiri poena postigli su Nurkić i Musa.

10. minut: Dva poena Halilovića za 18:15.

10. minut: Radović je jedno slobodno bacanje promašio, jedno pogodio - 18:13.

Adis Bećiragić je tražio minutu odmora, Crna Gora će se linije slobodnih bacanja imati priliku da poveća prednost.

9. minut: Radović je pogodio za 17:13.

7. minut: Dva promašaja Nurkića sa linije slobodnih bacanja, a Crna Gora sa četiri vezana poena dolazi do preokreta - 15:13.

7. minut: Akcija Gegić - Nurkić, centar Zmajeva postiže poene za 11:13.

6. minut: I dalje je 11:11. Nekoliko bezuspješnih napada tima BiH, ali i domaćeg sastava.

3. minut: Izjednačena igra u Podgorici, a i rezultat je neriješen 11:11. Ono što brine sve na klupi BiH je gestikulacija Muse, koji se uhvatio za grkljan, a poznato je da je ranije zbog toga morao pod nož.

2. minut: Rezultat je 6:6. Četiri poena za Zmajeve je postigao Musa, a dva Nurkić.

1. minut: Prve poene za BiH postiže Musa, a uzvraća Dubljević - 2:2.

18:57 sati: Startna petorka Zmajeva:  Nurkić, Roberson, Halilović, Musa, Vrabac

18:53 Intonirana je himna BiH, koju je publika u dvorani ispratila aplauzom.

18:38 Večeras igraju još Mađarska - Litvanija i Francuska - Češka.