Mundobasket
TOK UTAKMICE / Bosna i Hercegovina - Južna Koreja 66:99
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je i u trećem meču Mundobasketa u Australiji.
24.09.2022. u 09:45

Zmajice su izgubile od Južne Koreje, u meču od kojeg je zavisilo da li ćemo ostati u igri za plasman u nokaut fazu.

Ovim porazom ostale su nams samo teoretske šanse da izborimo prolaz dalje...

Tekstualni prijenos meča BiH - Južan Koreja mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________

40. minut: Trojka za kraj. BiH je izgubila od Južne Koreje sa 66:99.

39. minut: Sada je 30 poena za Koreju (62:92).

34. minut: Kang presjeca jednu loptu, trči kontru i postiže nove poene za svoj tim. Ukupno je ubacila 35.

32. minut: Mini serija Zmajica, 6:0, selektorica Koreje zove time-out (60:80).

30. minut: Završena je treća četvrtina, Koreja ima veliku prednost - 52:76. U ovom periodu igre naše dame postigle su samo 15 poena, u odnosu na 31 koliko su ubacile protivnice.

29. minut: Zmajice su razbijene! Jones sada pravi četvrti prekršaj, i uz to nesportsku grešku. Sada je 52:74.

27. minut: Nova trojka Koreje, sada imaju najveću prednost od 15 poena (47:62). Koreja je napravila seriju 9:0.

25. minut: Najveća prednost Koreje - 53:43.

23. minut: Kang je nezaustavljiva. Ubacila je 25 poena, pola od kompletnog svog tima. Pogodila je pet trojki!

21. minut: Jones veže dva poena i smanjuje na 41:45.

19. minut: Kang ponovo pogađa, već je ubacila 22 poena.

17. minut: Mini serija Zmajica za 33:36.

15. minut: Anđela Delić pogađa trojku za 30:36.

14. minut: Kang krade loptu, trči kontru i pogađa za plus devet (25:34). Lojo zove time-out.

14. minut: Jones je već skupila tri prekršaja. Mogli bi to biti problemi za BiH.

13. minut: Elez trojkom ostavlja Zmajice u igri. No, Kang odgovara istom mjerom - 25:32.

10. minut: Završena je prva četvrtina. Naše dame su sjajno otvorile utakmicu, ali su potom pale, u finišu smo "upali u crnu rupu", pa reprezentativke Južne Koreje nakon prve dionice imaju pet poena prednosti - 20:25.

9. minut: Park pogađa trojku za šest poena prednosti (17:23), a potom Kim iz kontre odvodi rivalke na plus osam (17:25).

7. minut: Korejanke su izjednačile (12:12), ali Knežević pogađa za novu prednost naših dama - 14:12.

5. minut: Kang pogađa trojku za 12:10.

4. minut: Knežević pogađa šut tza tri poena - 12:4.

3. minut: Kim pogađa trojku za 9:3.

3. minut: Reprezentativke Koreje napravile su nesportsku grešku, Matea Tavić siguran je s penala.  Jones pogađa za 9:0.

1. minut: Jones pogađa trojku, vodimo 3:0. Potom Tavić dodaje dva poena za 5:0.

09:55 sati: Reprezentativke Bosne i Hercegovine doživjele su poraze u prva dvameča na Svjetskom prvenstvu i to od Portorika i Kine.

9.45 sati: Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Južna Koreja.