Ubjedljiva pobjeda
Srbija uništila Litvaniju za polufinale Mundobasketa
Košarkaška reprezentacija Srbije deklasirala je Litvaniju u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva i plasirala se među četiri najbolje selekcije svijeta.
05.09.2023. u 12:32

Srbija je u Manila Areni na Filipinima slavila rezultatom 87:68 (24:25, 25:13, 24:17, 14:13).

Tim Svetislava Pešića je na poluvrijeme odnio devet poena viška (49:38), a nerješiva enigma za Litvance bio je Bogdan Bogdanović sa 18 poena.

Pored toga Srbija je igrala odličnu odbranu, to joj je bio i zaštitni znak tokom cijelog meča. Litvanci su bili bezidejni u napadu pa je Srbija tokom treće dionice povećala suficit na 18 poena (73:55).

U odlučujućih 10 minuta prednost Srbije rasla je i do 25 poena (82:57), a na kraju je završeno 87:58.

Bogdan Bogdanović je meč završio s 21 poenom, Filip Petrušev je postigao 17, a Stefan Jović 11 poena.

Kod Litvanije je Tadas Sedekerskis brojao do 14, a Rokas Jokubaitis je postigao 13 poena.

Srbija će u polufinalu igrati s boljim iz duela Slovenija - Kanada. Taj meč zakazan je za sutra (14.30 sati).

Drugi četvrtfinalni meč danas od 14.30 sati igraju Italija i SAD, a pobjednik duela će za plasman u finale voditi bitku protiv Njemačke ili Latvije.