Prijateljski meč
Slovenci u šoku: Povrijedili se Luka Dončić i Vlatko Čančar
Luka Dončić, najbolji košarkaš Slovenije, povrijedio se na prijateljskoj utakmici protiv Grčke.
04.08.2023. u 21:20

Trenutno jedan od najboljih igrača svijeta povrijedio se u Atini, na prijateljskoj utakmici protiv Grčke.

Krajem prvog poluvremena Dončić se uhvatio za koljeno, a još gore je djelovala situacija na samom kraju utakmice kada se prilikom doskoka povrijedio Vlatko Čančar.

Na dvije i po minute do kraja druge dionice, Grčka je bila u napadu i vodila sa 46:41, kada se Dončić uhvatio za koljeno jer je udario u protivničkog igrača u pokušaju zaobilaženja postavljenog bloka (pogledajte OVDJE).

Odmah je stao, a vjerovatno je stalo i vrijeme kod svih navijača Slovenije koji su bili u Atini, ali i u TV prijenosu gledali ovaj meč.

Dončić je odmah napustio parket i nije se vraćao u igru, jer selektor Aleksander Sekulič nije želio da rizikuje s obzirom da je do početka Mundobasketa ostalo samo tri sedmice. Prije povrede za 13 minuta na parketu postigao je 18 poena.

Čančar se povrijedio u finišu meča. Nakon zakucavanja nezgodno je doskočio i odmah se uhvatio za koljeno i ostao ležati na parketu uz bolnu grimasu na licu (pogledajte OVDJE).

Grčka je na kraju slavila sa 88:77.