Euroliga
Real režirao novu dramu i ponovo pobijedio, Musa dvocifren
Real Madrid je teškom mukom u španskoj prijestolnici savladao Valenciju rezultatom 96:86 i došao do 19. pobjede u Euroligi.
11.01.2024. u 23:21

Aktuelni evropski prvaci ponovo su režirali dramu, s obzirom da su i ovoga puta navijači u Madridu gledali produžetke.

Kraljevi na tri sekunde to kraja imali pobjedu u rukama i prednost rezultatom 82:79. U posljednjem napadu domaći košarkaši nisu pravili prekršaj, a Harper je sa zvukom sirene uz pomoć table pogodio šut za tri poena, izjednačio rezultat i odveo meč u produžetak.

Real je u dodatnih pet minuta ponovo pokazao mentalnu snagu i u konačnici slavio 96:86.

Valencija se predstavila u dobrom svjetlu, bila tvrd orah najboljoj euroligaškoj ekipu u ovom momentu, a tokom značajnog dijela meča bila i u prednosti.

Džanan Musa igrao je 25 minuta i postigao 13 poena, uhvatio četiri lopte i podijelio dvije asistencije.

Campazzo je u pobjedničkoj ekipi postigao 19 poena, Tavres je brojao do 18, a Lull je meč okončao sa  16 poena na kontu.

Kod Valencije je 19 poena poena ubacio Davies, a Jones 17.

Real Madrid ima omjer 19:2, a Valencija je ostala na 10 pobjeda i upisala 11. poraz.