Sjajna partija
Real razbio Partizan, Musa prvo ime meča
Košarkaši Real Madrida nastavili su s vrhunskim partijama u Euroligi.
21.12.2023. u 22:32

Poslije pobjede nad Crvenom zvezdom u Beogradu, aktuelni evropski prvak večeras je na svom parketu razbio i Partizan rezultatom 91:75 (26:19, 22:17, 28:15).

Prvo ime meča u Madridu bio je bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa. Reprezentativac BiH ubacio je 23 poena uz samo jedan promašaj iz igre. Na parketu je proveo 19 minuta.

Bh. košarkaš impresivno je odigrao prvo poluvrijeme. Za 11 minuta ubacio je 16 poena, bez promašaja iz igre - šest od šest za dva i jedan od jedan za tri.

U trećoj četvrtini ubacio je još jednu trojku i dva šuta za dva poena iz tri pokušaja, a u četvrtoj dionici nije ni ulazio na parket.

Dvocifreni kod Kraljeva bili su još Vincent Poirier i Mario Hezonja sa 14 ubačenih poena. U poraženom timu istakao se Bruno Caboclo sa 18 poena.

Musa je u ovoj sezoni samo protiv Olympiacosa postigao 23 poena, ali tada je igrao 25 minuta.

Real Madrid poslije 16 kola ima 15 pobjeda i predvodit euroligašku tabelu. Partizan je sa skorom 9:7 na četvrtom mjestu.