Euroliga, 26. kolo
Real izgubio u Milanu, Džanan Musa bez promašaja, ali i jedan od tragičara
Košarkaši Reala doživjeli su četvrti ovosezonski poraz u Euroligi.
08.02.2024. u 22:29

Kraljevi su u 26. kolu izgubili na gostovanju u Italiji, a Milan je slavio sa 81:76.

Milano je bolje otvorio utakmicu i prvu četvrtinu je riješio u svoju korist sa 23:19. Italijani su briljiri i u drugoj četrvtini (25:10), pa su na poluvremenu imali 19 poena prednosti (48:29).

Činilo se tada da je sve gotovo, ali se Real nije predavao. Kraljevi su u trećoj dionici smanjili zaostatak na "minus 12", a onda su u posljednje četiri minute utakmice ušli sa dva poena zaostatka (71:69).

Ipak, u finišu su više koncentracije imali domaći. Sergio Llull je na 47 sekundi do kraja promašio trojku za izjednačenje. Ni Milano nije realizovao svoj napad, a onda je naš Džanan Musa na nešto više od 20 sekundi do kraja izgubio loptu. Shavon Shields je na drugoj strani ubacio dva slobodna bacanja za 81:76 i tu je bio kraj.

Musa je za 21 minutu na parketu ubacio 12 poena i bio je bez promašaja (2/2 za tri poena, 1/1 za dva poena i 4/4 sa linije slobodnih bacanja). Dodao je i tri skoka, te jednu asistenciju.