Poraz Kraljeva
Real izgubio španski okršaj u Euroligi, 16 poena Muse
Autor: Faktor
05.04.2024. u 22:29
Real Madrid je u 33. kolu košarkaške Eurolige na domaćem parketu izgubio španski obračun protiv Baskonije rezultatom 91:95.
Kraljevi su bolje ušli u meč, u prvoj četvrtini imali i 15 poena viška (27:12), ali kako je utakmica odmicala prednost aktuelnog evropskog prvaka se topila.
Tim nekadašnjeg selektora BiH Duška Ivanovića prvi put na meču poveo je u trećoj dionici igre (58:60), a u odlučujućih 10 minuta gosti iz Baskije ušli su sa plus jedan (64:65).
U četvrtoj četvrtini timovi su se smjenjivali u vodstvu, neizvjesna je bila završnica, na kraju je tijesnu pobjedu odnijela Baskija.
Kod Reala je Hezonja postigao 18, Musa 16 poena, od čega 11 u drugom poluvremenu, uz četiri skoka i tri asistencije, a u timu Baskonije sa 35 poena neumoljiv je bio Howard.