Kraljevi zaustavljeni
Nevjerovatan poraz Reala u Istanbulu, nije pomogao ni briljantni Campazzo, Musa dvocifren
Košarkaši Real Madrida prekinuli su niz pobjeda u Euroligi. Kraljevi su u 11. meču sezone stigli do prvog poraza.
30.11.2023. u 21:17

Aktuelni evropski prvak u Istanbulu je u pravom trileru poražen od Fenerbahčea poslije produžetka rezultatom 100:99.

Real je vodio tokom cijelog meča. Na kraju prve četvrtine Kraljevi su imali plus 13 (29:16), a na poluvremenu sedam poena viška (44:37).

I kompletnu treću četvrtinu evropski prvak je bio u vodstvu, a u 10 odlučujućih minuta ušao je sa osam poena prednosti (67:59).

U četvrtoj dionici gosti su imali i 14 poena prednosti, ali se Fenerbahče uspio vratiti i učiniti završnicu dramatičnom. Tako je 40 sekundi prije kraja Real imao samo poen prednosti (83:82).

Campazzo je na 33 sekunde do kraja postigao dva poena za vodstvo Reala rezultatom 85:82. U narednom napadu poentirao je Calathes i vratio Fenerbahče na minus jedan 27 sekundi prije kraja (85:84). Na 15 sekundi do kraja Campazzo je bio precizan oba puta sa linije slobodnih bacanja (87:84). Turski predstavnik imao je napad za poravnanje, a 10,8 sekundi prije kraja Wilbeckin je pogodio trojku za 87:87. Bilo je to prvo poravnanje nakon uvodnih 2:2.

Deck je u posljednjem napadu Reala preuzeo odgovornost, nije pogodio pa je duel otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta također je bilo neizvjesno. Real je do kraja držao pobjedu u rukama, ali u posljednjem napadu pogriješili su Kraljevi, poklonili loptu Feneru, a za pobjedu Turaka je poentirao Madar.

Prvo ime meča bio je argentinski playmaker Facundo Campazzo. On je utakmicu završio sa 33 poena i sedam asistencija.

Campazzo je odigrao prvu četvrtinu za pamćenje, s obzirom na to da je u prvih 10 minuta imao 16 poena, šutirao je sedam od sedam iz igre, pet pet za dva i dva od dva za tri poena.

Džanan Musa igrao je 17 minuta i postigao 11 poena.

Marko Gudurić je u pobjedničkoj ekip ubacio 21 poen, Scottie Wilbekin 19, a Yam Madar 17 poena.