Liga BiH
Košarkaši Slobode nakon produžetka savladali Prijedor Spartak
U prvoj utakmici 19. kola Lige Bosne i Hercegovine za košarkaše Sloboda je u Tuzli nakon produžetka savladala Prijedor Spartak rezultatom 80:71.
01.03.2024. u 22:13

Gosti su vodili 39 minuta, a Sloboda je uspjela samo jednom izjednačiti na 30:30. Ipak, u finišu Sloboda je preko kapitena Đorđa Lelića povela 65:63, a Prijedorčani su se izborili za produžetak, iako je Lelić pogodio šut sa zvukom sirene, ali sudije nisu priznale.

U dodatnih pet minuta Sloboda je bila mnogo bolji tim i sa 80:71 stigla je do važne pobjede i ovjernog plasmana u Ligu 6. Prijedor Spartaku predstoji grčevita borba za opstanak.

Najefikasniji u taboru Slobode bio je Ismet Sejfić sa 21 poenom i 21 skokom, Devine Eke 18, a kapiten Đorđe Lelić je postigao 13 poena. Kod gostiju Nemanja Stanković i Srđan Lončar postigli su po 18 poena.