Poraz od Vojvodine
Bosna će juriti zaostatak u Novom Sadu
Košarkaši Bosne poraženi su od Vojvodine u prvom finalnom duelu kvalifikacija za ABA ligu 2.
01.10.2023. u 18:06

Pred oko 2.500 navijača u dvorani Mirza Delibašić u izuzetno neizvjesnoj završnici gosti iz Novog Sada trijumfovali su rezultatom 78:75.

Niko u prvom poluvremenu nije uspio ostvariti značajniju prednost, ona je iznosila maksimalno pet poena razlike. Bosni je pripala prva četvrtina rezultatom 14:13, druga je bila znatno efikasnija i pripala je gostima 27:25. Od 25 poena Studenata u drugoj dionici 17 je postigao Vojin Ilić.

Tim Josipa Pandže je šest minuta do kraja treće četvrtine otišao na plus sedam, što je bila maksimalna prednost na meču (51:44).

Gosti su na tri minute prije kraja treće četvrtine poveli 55:53 zahvaljujući seriji 9:0. Bosna je serijom 5:0 ponovo vratila vodstvo (58:55) na dvije minute prije kraja treće dionice.

Na kraju su gosti treći dio igre dobili 25:21 i u odlučujućih 10 minuta ušli sa plus pet (65:60).

Vojvodina je do maksimalne prednosti došla na početku četvrte četvrtine kada je povela 69:60. Studenti su na osam minuta prije kraja smanjili na 69:65.

Dvije vezane trojke Planinića dovele su Bosnu u vodstvo tri minute do kraja (73:72), ali minut prije kraja Vojvodina je imala plus dva. Na 40 sekundi do kraja meča Savić je pogodio trojku i odveo goste na plus pet (78:73).

Planinić je 28 sekundi do kraja promašio dva slobodna bacanja, na drugoj strani Vojvodina je promašila trojku, a Bosna poenima Zubca četiri sekunde do kraja došla do 78:75.

Ilić je meč završio sa 23 poena, Planinić je brojao do 14.

Bosna je izvela i 34 slobodna bacanja, a pogodila samo 18 i to je segment igre u kojem se može pronaći uzrok poraza.

Revanš se igra petog oktobra u Novom Sadu.